Opbrengst duivenveiling € 9250,-- voor stichting 'Ramon'

BALK - . Afgelopen zomer ontstond het idee om een bonnenverkoop voor de stichting 'Ramon scoort tegen kanker' te houden. In de duivenwereld is dat een veel voorkomend iets, maar voor de Balkster stichting een primeur.  Cor en Henri Pander van P.V. de Blauwband in Balk zijn deze uitdaging aangegaan met behulp van Bertram van Zuiden en Patrick Slabbekoorn, leden van P.V. Flevoland, die hier al meer ervaring mee hadden. Het werd een heel karwei maar uiteindelijk een groot succes.

Duif of ei

Een bonnenverkoop betekent dat de liefhebber een bon schenkt, zodat een andere liefhebber op deze bon kan bieden en de bon wordt verkocht aan de hoogste bieder. Deze hoogste bieder kan dan een jonge duif of een koppel eieren bij de schenker halen. Dit allemaal gebeurt via een veiling op internet. De eerste taak was dus om zoveel mogelijk bonnen te krijgen, en dat lukte.In een paar weken tijd stond de teller al op meer dan 100 bonnen. Bonnen werden spontaan aangeboden uit heel Nederland en zelfs een paar uit België en 1 uit Duitsland. Er werd besloten om een eerste en een tweede verkoop te houden. De eerste verkoop van 105 bonnen werd een internetveiling en startte op 5 november, de verjaardag van Ramon, en eindigde op 28 november. Er werd flink geboden en de opbrengst van deze verkoop was € 4385,-- .

Gezellige avond

Er bleven bonnen binnen komen en er werd besloten om na de 2e internetveiling nog een gezellige avond vast te plakken met een zaalverkoping, waarin het nog mogelijk was om te overbieden op de bonnen. De 2e internetveiling met 59 bonnen werd gestart op 10 december en beëindigd op 6 januari om 21.00 uur. In de 2e veiling zaten prachtige bonnen van goeie liefhebbers en er werd meteen flink geboden. Bij sluiting van deze internetveiling stond de teller op € 4410,--. Vrijdag 8 januari was de zaalverkoop in het clubhuis van P.V. de Blauwband in Balk en mocht er nog eenmaal geboden worden op deze bonnen. Het was een gezellige avond en er werden nog enkele bonnen overboden en donaties gedaan. Ook werd er nog een verloting, met prijzen gesponsord door de plaatselijke ondernemers, gehouden die 440 euro opleverde. Al met al een superopbrengst van € 9690,--

26 gezinnen ondersteund

Deze gehele opbrengst gaat naar de stichting 'Ramon scoort tegen kanker' die financiële ondersteuning geeft aan gezinnen die een kind met kanker hebben. Door het lange behandeltraject waar de kinderen en hun ouders doorheen moeten en het vaak heen en weer reizen van huis naar ziekenhuis of zelfs voor langer verblijf elders in het (buiten)land moeten verblijven, kunnen gezinnen in financiële problemen komen. Zij kunnen dan via Maatschappelijk Werk UMCG een aanvraag indienen bij de stichting. Inmiddels heeft de stichting 'Ramon scoort tegen kanker' al 26 gezinnen financieel ondersteund. Voor meer info: www.ramonscoorttegenkanker.nl