GroenLinks DFM wil gemeente schaliegasvrij

BALK - GroenLinks De Friese Meren roept het gemeentebestuur van De Friese Meren op om zich aan te sluiten bij de schaliegasvrije gemeenten in Nederland.

  In die zin heeft de gemeente Noordoostpolder een goed voorbeeld genomen evenals de provincie. De partij is er namelijk niet gerust op dat de gemeente schaliegasvrij blijft. ,,Er zijn immers verregaande plannen om schaliegas en steenkoolgas te winnen in deze regio. Ook voor onze gemeente is dat het geval. Tot nu toe heeft de gemeente De Friese Meren daar niet publiekelijk op gereageerd. En ook de inwoners van de gemeente zijn opmerkelijk stil. Op andere plaatsen wordt veel sterker gereageerd. In  Argentinië braken rellen uit. Ook in Boxtel liepen de emoties hoog op. GroenLinks De Friese Meren roept daarom het gemeentebestuur nu op tot actie." ,,Schaliegaswinning wordt een vieze bende. Er komen chemicaliën aan te pas. Boortorens vervuilen het landschap, de lucht en het (grond)water. Schaliegas…het klinkt net zo onschuldig als campinggas. Hoeveel campinggasten zullen we hier trouwens nog mogen ontvangen? Schoonebeek en Slochteren zijn bepaald geen toeristische trekpleisters. Het imago van Noordoost-Groningen is er de laatste jaren ook niet op vooruit gegaan. Daarvoor trilt de aarde net iets te veel", zegt Maarten Hoekstra van GroenLinks.   Hoekstra vervolgt: ,,Schaliegaswinning houdt zich niet aan gemeentegrenzen. Daarom willen wij dat onze gemeente zich solidair verklaart met onze buren in de Noordoostpolder en opkomt voor de belangen van haar inwoners. Wij roepen het gemeentebestuur daarom op zich ook tegen schaliegas te keren."   Minister Kamp stelt de proefboringen nu uit en doet eerst een onderzoek naar alle locaties. Grote kans dat de aandacht zich dan concreet op de provincie Friesland en speciaal op onze gemeente richt, vreest de partij.